T18204KT10
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
T18204KT10
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.75W PC PIN
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
15
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.252" x 0.189" Face (6.40mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%