84WR500LFTR
Part Number:
84WR500LFTR
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.250" Face (6.36mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%