84WR250KLFTR
Part Number:
84WR250KLFTR
Description:
TRIMMER 250K OHM 0.25W GW TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
250 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.250" Face (6.36mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%