64PR50LF
Part Number:
64PR50LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Square - 0.250" x 0.250" Face (6.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%