64PR250KLF
Part Number:
64PR250KLF
Description:
TRIMMER 250KOHM 0.25W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
250 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.250" x 0.250" Face (6.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%