PVG3K203C01R00
Part Number:
PVG3K203C01R00
Description:
TRIMMER - SMD 3MM SQ ST CERMET K
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±20%