90PR50LF
Part Number:
90PR50LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.810" x 0.190" Face (20.57mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%