PVG3K205C01R00
Part Number:
PVG3K205C01R00
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
2 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.134" x 0.142" Face (3.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
Z-Bend
Tolerance :
±20%