3313S-2-501E
Part Number:
3313S-2-501E
Description:
TRIMMER - SMD 3MM SQ ST CERMET
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.185" x 0.142" Face (4.70mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%