91WR50KLF
Part Number:
91WR50KLF
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.250" Face (9.53mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%