91TR20KLF
Part Number:
91TR20KLF
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.345" Face (9.53mm x 8.76mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%