ST-32ETH302
Manufacturer:
Nidec Components
Part Number:
ST-32ETH302
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 3K OHM 0.125W GW SIDE
Manufacturer :
Nidec Components
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
3 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.138" Face (3.60mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±20%