3314R-2-203E
Part Number:
3314R-2-203E
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW BOTTOM
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%