ST-4EC103
Part Number:
ST-4EC103
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%