25UR20KLFTR
Part Number:
25UR20KLFTR
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.270" x 0.270" Face (6.86mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%