22AR50LFTR
Part Number:
22AR50LFTR
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.125W J LEAD TOP
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±20%