22AR500KLFTR
Part Number:
22AR500KLFTR
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.125W J LEAD
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%