ST32EH302
Part Number:
ST32EH302
Description:
TRIMMER 3K OHM 0.125W GW SIDE
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
3 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.138" Face (3.60mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±20%