3362U-1-251R
Part Number:
3362U-1-251R
Description:
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
250 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%