3386F-1-303
Part Number:
3386F-1-303
Description:
TRIMMER 30K OHM 0.5W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
30 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%