ST-42ETB202
Part Number:
ST-42ETB202
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%