ST-42ETB200
Part Number:
ST-42ETB200
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
20 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±20%