3313J-2-200E
Part Number:
3313J-2-200E
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.125W J LEAD TOP
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
20 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%