PT10MV10-252A2020-S
Part Number:
PT10MV10-252A2020-S
Description:
10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
In Stock:
8
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
2.5 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%