3006P-1-474LF
Part Number:
3006P-1-474LF
Description:
TRIMMER 470K OHM 0.75W PC PIN
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
470 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.190" Face (6.35mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%