PT15GV22-472A1010-E-S
Part Number:
PT15GV22-472A1010-E-S
Description:
15 MM CARBON THROUGH HOLE POTENT
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
4.7 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±10%