PT10MV10-223A2020-E
Part Number:
PT10MV10-223A2020-E
Description:
10 MM CARBON THROUGH HOLE POTENT
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
22 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%