3345P-1-101
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3345P-1-101
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN TOP
In Stock:
9
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Resistive Material :
Wirewound
Size / Dimension :
Round - 0.450" Dia (11.43mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±5%