3329W-1-104LF
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3329W-1-104LF
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
100 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.260" x 0.330" Face (6.60mm x 8.38mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%