3290H-1-503
Part Number:
3290H-1-503
Description:
TRIMMER 50K OHM 1W PC PIN SIDE
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
1W
Resistance :
50 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%