3223W-1-102
Part Number:
3223W-1-102
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.125W J LEAD TOP
In Stock:
4
Adjustment Type :
Top Adjustment
Number of Turns :
11
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%