3313J-2-103E
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3313J-2-103E
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%