3214W-2-103E
Part Number:
3214W-2-103E
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock:
107
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±10%