3313S-1-102E
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3313S-1-102E
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 1KOHM 0.125W J LEAD SIDE
In Stock:
75
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.159" Face (3.61mm x 4.05mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%