3314Z-1-101E
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3314Z-1-101E
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 100OHM 0.25W J LEAD SIDE
In Stock:
86
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.219" x 0.197" Face (5.56mm x 5.01mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%