PVG3G205C01R00
Part Number:
PVG3G205C01R00
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock:
307
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
2 MOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±20%