3362X-1-332LF
Part Number:
3362X-1-332LF
Description:
TRIMMER 3.3KOHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock:
250
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
3.3 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%