3059Y-1-200LF
Part Number:
3059Y-1-200LF
Description:
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN SIDE
In Stock:
40
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
20 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%