PV12P202A01B00
Part Number:
PV12P202A01B00
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock:
38
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.299" Dia (7.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%