3314J-1-473E
Part Number:
3314J-1-473E
Description:
TRIMMER 47K OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock:
995
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
47 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%