3252W-1-501LF
Part Number:
3252W-1-501LF
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN TOP
In Stock:
48
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
500 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.500" x 0.220" Face (12.70mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%