PV32H204A01B00
Part Number:
PV32H204A01B00
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock:
70
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
200 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%