3314G-1-252E
Part Number:
3314G-1-252E
Description:
TRIMMER 2.5K OHM 0.25W GW TOP
In Stock:
500
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
2.5 kOhms
Size / Dimension :
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±20%