3292W-1-502LF
Part Number:
3292W-1-502LF
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock:
43
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
5 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%