3059Y-1-202LF
Part Number:
3059Y-1-202LF
Description:
TRIMMER 2K OHM 1W PC PIN SIDE
In Stock:
29
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%