3339P-1-500LF
Part Number:
3339P-1-500LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP
In Stock:
100
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Round - 0.300" Dia (7.62mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%