3314G-1-100E
Part Number:
3314G-1-100E
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.25W GW TOP ADJ
In Stock:
674
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±20%