3296P-1-500LF
Part Number:
3296P-1-500LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock:
670
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%