3296Z-1-103LF
Part Number:
3296Z-1-103LF
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
In Stock:
951
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%