3224W-1-200E
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
3224W-1-200E
Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.25W J LEAD TOP
In Stock:
261
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
20 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±10%